Wizyta uczniów w Domu Zakonnym s.Józefitek w Tarnowie

Wizyta uczniów w Domu Zakonnym s.Józefitek w Tarnowie

21 lutego 2017 r. po raz pierwszy w historii siostry Józefitki z Tarnowa otwarły drzwi swojego domu dla zwiedzających. Z zaproszenia skorzystało wiele osób w tym i uczniowie naszego gimnazjum przy ZSO Nr 5  z klasy II bg oraz Iag i Ibg, którzy wraz z Panią Pedagog Magdalena Szpunar  oraz ks. Pawłem Jakóbem mięli okazję zapoznać się ze specyfiką życia zakonnego w tym dniu.
Uczniowie podczas  wyjątkowego spotkania mięli okazję zobaczenia jak żyją siostry zakonne oraz jak wygląda ich dzień powszedni. Wielu wzruszeń dostarczyła  uczniom wizyta w pomieszczeniu tzw. ” Okno życia”. Usłyszeli opowiedziane przez siostrę zakonną historię trzech dzieci pozostawionych w >oknie życia < oraz zapoznali się z zasadami funkcjonowania tej inicjatywy.
Dla niektórych uczniów wizyta w przedszkolu prowadzonym przez siostry Józefitki miała charakter wspomnieniowy w związku z uczęszczaniem tam w dzieciństwie.
Wizyta w zgromadzeniu dała sposobność do udziału uczniów w prelekcji i obejrzeniu  filmu nt. życia i posługi misyjnej sióstr w Boliwii.
Zwiedzili również  stałą wystawę eksponatów przywiezionych z różnych części życia misyjnego.
Na zakończenie wizyty wszyscy uczestnicy wpisali się do pamiątkowej księgi oraz wykonali wspólną fotografię.
Spotkanie miało również charakter inicjujący dalszą współpracę i  spotkania  szkolnej grupy wolontariuszek z dziećmi przedszkolnymi.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545