„Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”

„Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”

„Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” to Projekt, który realizowaliśmy w naszej szkole w tym roku  pod własnym tytułem „Iskierka nadziei”. W ramach Projektu włączyliśmy się w akcję „Pola nadziei”.  Nawiązaliśmy współpracę z Tarnowskim Hospicjum działającym przy parafii Św. Rodziny w Tarnowie Posadziliśmy żonkile symbole akcji. Wzięliśmy udział w konkursie „ Żonkilowych poduszek ”oraz kwestowaliśmy na rzecz Hospicjum i uczestniczyliśmy w posumowaniu Akcji z programem artystycznym.

Współpracowaliśmy ze szkolnym Wolontariatem kwestując na tarnowskich cmentarzach, włączaliśmy się w zbiórki żywności. Pomogliśmy bezdomnym w porozumieniu z parafialnym „Caritas” organizując w szkole zbiórkę ciepłej odzieży na zimę.

Zorganizowaliśmy „Kolędę misyjną” pomagając misjonarzom naszej diecezji pracujących w Afryce. Zorganizowaliśmy zbiórkę przyborów szkolnych oraz drobne upominki dla dzieci na Ukrainie.

Podjęliśmy wiele działań cichych, jak „Cichy przyjaciel”, pomagając w zadaniach, nauce. Chcemy je kontynuować w przyszłym roku szkolnym bo trzeba nam  mieć szeroko otwarte oczy i serca….

Opiekunowie: Małgorzata Jaśkowiec i Karolina Bąk

Skip to content