170-te urodziny Hoffmanówki!

23 listopada przypada Święto Patronki Szkoły. W tym roku dzień ten miał szczególnie uroczysty charakter, gdyż nasza szkoła świętuje jubileusz 170-lecia swojego istnienia.

Po spotkaniach w klasach, przeszliśmy ze sztandarem Szkoły do kościoła xx. Misjonarzy w Tarnowie, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej odprawionej przez ks. Proboszcza Mariana Oleksego CM oraz ks. Franciszka Popowicza CM.

Następnie wszyscy zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej na akademii. Na uroczystość zaproszeni zostali przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych, Rady Osiedla Strusina, a także emerytowani dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy administracji naszej Szkoły.

Po przemówieniach przyszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez uczniów klas: 4a, 6c, 7a, 8b, 4b i 4c pod kierunkiem p. Magdaleny Kossoń oraz p. Joanny Budzik. Oprawę muzyczną wykonał chór szkolny „Allegretto” z akompaniamentem w wykonaniu p. Joanny Stępień, zaś dekorację przygotowała p. Adrianna Wicher-Spaczyńska.

O naszym Jubileuszu można też przeczytać i obejrzeć zdjęcia na portalach Miasta Tarnowa: tutaj, tutaj, tutaj, a także tutaj.

Sylwia Szafarz-Zakrzewska