Gimnazjaliści czytają! Międzyszkolny Konkurs Literacki pt. ”Gwiazd naszych wina”

Uczennice naszej szkoły: Magdalena Michalska, Julia Roik i Martyna Boguska wzięły udział w  Międzyszkolnym Konkursie Literackim  pt. ”Gwiazd naszych wina”, który odbył się w  dniu 11.12.2015 r.  w Zespole Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Tarnowie. Miał on na celu popularyzację czytelnictwa wśród młodzieży w środowisku lokalnym. Wybór literatury nie był przypadkowy. Książka autorstwa Johna Greena znalazła się na zaszczytnym pierwszym miejscu w Ogólnopolskich Wyborach Książki w  kategorii „szkoła gimnazjalna”, a w kategorii „szkoła ponadgimnazjalna” na miejscu trzecim (wg miesięcznika „Biblioteka w Szkole” 2015 r.).
Uczestnicy musieli wykazać się szczegółową wiedzą z treści książki. Nasze dziewczęta znalazły się w połowie stawki wśród 82 uczestników zmagań. Gratulujemy!

Skip to content