Świetlicowe Walentynki

14 lutego obchodzony jest Dzień Świętego Walentego czyli popularne Walentynki. Jest to święto miłości i przyjaźni. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie kartek walentynkowych zawierających zapewnienia o wzajemnej sympatii,  często pisane wierszem. 

Walentynki wysyłamy pocztą, podkładamy ukradkiem pod drzwi lub wrzucamy do skrzynki. Najmilsze kartki walentynkowe to te zrobione własnoręcznie, ozdobione ślicznym rysunkiem z serduszkiem  albo wierszykiem.

Z okazji Walentynek dzieci uczęszczające do naszej świetlicy zapoznały się z kilkoma faktami z życia św. Walentego.  Został zrealizowany program psychoedukacyjny „Przyjaźń nasz cenny skarb”, mający na celu uświadomienie dzieciom potrzeby przyjaźni oraz kształtowanie umiejętności odnajdywania i nazywania cech prawdziwego przyjaciela.

Uczniowie wykonali również kartki walentynkowe  z serduszkiem – symbolem miłości, na których pisali  miłe słowa i wierszyki, aby wyrazić w ten sposób wzajemne sympatie i przyjaźnie. Zostali także zapoznani z piosenką pt.”Walentynki”. 

Wnętrze świetlicy zostało ozdobione kolorowymi serduszkami wykonanymi różnymi technikami na zajęciach plastycznych pod opieką wychowawców. Prace uczniów zostały wykorzystane do okolicznościowych  gazetek ściennych ”Walentynki” oraz „Walentynki święto miłości i przyjaźni”.

Małgorzata Fal

fot. Kinga Bacik i Magdalena Jacobsen

Skip to content