Archipelag Skarbów

„Archipelag Skarbów” to program profilaktyki zintegrowanej, którego celem głównym jest zapobieganie różnym zachowaniom ryzykownym i problemom młodzieży. Był on realizowany w naszej szkole w formie meetingów dla uczniów klas VIII, szkolenia dla nauczycieli i spotkania z rodzicami.

Meeting w dn. 28.11 – poświęcony był zagadnieniom dotyczącym rozumienia siebie, własnych emocji i relacji z innymi osobami a także tematyce zagrożeń wieku dorastania, sięgania po alkohol, narkotyki i dopalacze.

Meeting w dn. 29.11 – poświęcono zagadnieniom związanym z seksualnością człowieka. Nastoletni uczestnicy programu byli zachęcani do wstrzemięźliwości seksualnej aż do pełnoletności.

Program kończył się Festiwalem Archipelagu Skarbów, który był okazją do aktywnego udziału młodzieży w formułowaniu przekazu profilaktycznego.

Patrycja Sikorska

Skip to content