Świąteczny nastrój w świetlicy szkolnej

Świąteczny nastrój w świetlicy szkolnej

Święta Bożego Narodzenia to chyba najpiękniejsze i najcieplejsze pomimo mroźnej pogody  święta w roku. Magiczny nastrój tych wyjątkowych świąt wkradł się do świetlicy szkolnej już z początkiem grudnia.  

Grudniowy kalendarz stanowił bowiem inspirację dla twórczości wychowanków naszej świetlicy. W tym przedświątecznym okresie uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach przygotowanych przez wychowawców tematycznie związanych ze świętami.

W trakcie zajęć edukacyjnych dzieci zapoznały się z tradycjami bożonarodzeniowymi  w Polsce i na świecie. Rozwiązywały zagadki, krzyżówki, rebusy oraz quizy, których motywem przewodnim były Święta Bożego Narodzenia.

Dzieci oglądały następujące świąteczne prezentacje multimedialne:

W czasie zajęć czytelniczych uczniowie czytali i omawiali Księgę Bożego Narodzenia i następujące utwory o tematyce świątecznej:

  •  T. Kubiak „Wieczór wigilijny”
  •  L. Marjańska „Przy choince”
  •  Z. Trzaskowski „Gwiazdka”
  • M. Woźniewska „Kolęda płynie”
  • Ks. J. Twardowski „Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia”

Najwięcej radości sprawiły uczniom zajęcia plastyczno – techniczne, podczas których wykonywali świąteczne ozdoby, którymi dekorowali salę świetlicową. Z kolorowego papieru uczniowie wycinali małe choineczki, które ozdabiali cekinami, brokatem i bożonarodzeniowymi motywami. Uczniowie kolorowali pastelami malowanki świąteczne, wycinały z kolorowego papieru gwiazdki, aniołki, mikołajki oraz bombki. Dzieci projektowały i wykonywały  pod kierunkiem nauczycieli kartki bożonarodzeniowe na kiermasz oraz kartki świąteczne dla Dyrekcji i Pracowników naszej Szkoły.

Odbyły się również zajęcia otwarte ”W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia”, które przeprowadziła p. Małgorzata Fal. 

Wszystkie dzieci z radością powitały w świetlicy zielonego gościa – piękną pachnącą lasem choinkę, którą przystroiły własnoręcznie wykonanymi ozdobami: kolorowymi łańcuchami, aniołkami, gwiazdkami  i  wielobarwnymi bombkami.

W trakcie zajęć muzycznych dzieci wspólnie  śpiewały  tradycyjne polskie kolędy oraz następujące świąteczne pastorałki:

Każde z tych zajęć oraz świąteczne dekoracje, które stanowiły bogactwo twórczych pomysłów dzieci wprowadziły wychowanków naszej  świetlicy w świąteczny nastrój i przypomniały o tym, że długo wyczekiwane Święta Bożego Narodzenia już wkrótce nadejdą i  sprawią nam wiele radości, a także  dostarczą  niezapomnianych chwil.

Małgorzata Fal

fot. Małgorzata Fal i Kinga Bacik

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545