Święto Mamy w naszej świetlicy

Święto Mamy w naszej świetlicy

Dzień Matki to jedno z ważniejszych świąt w ciągu roku. Ten szczególny dzień, w którym nasze kochane Mamy mają swoje święto  obchodzony jest  26 maja. 

W tym dniu  wszystkie dzieci wyrażają szacunek i wdzięczność dla swoich  kochanych Mam. To  przecież  Mama obdarza nas nieograniczoną miłością i troszcząc się prowadzi nas przez życie nie oczekując niczego w zamian.

To święto przypomina, że każdej Mamie należy się wdzięczność i szacunek za jej poświęcenie, bezwarunkową miłość i trud jaki włożyła w wychowanie dzieci.

Dzień Matki to ważne święto zarówno dla małych jak i dużych dzieci. Starajmy się o nim  pamiętać i każdą Mamę obdarować w tym dniu kwiatkiem, buziakiem, słodkim upominkiem, swoją obecnością czy własnoręcznie wykonaną kolorową laurką.

Również w świetlicy szkolnej dzieci brały udział w różnych zajęciach z okazji Dnia Matki przygotowanych przez wychowawców, które  miały  na celu  wzmocnienie  więzi  rodzinnych.

W czasie zajęć dydaktyczno – wychowawczych  uczniowie uczestniczyli w rozmowach na temat  roli  Mamy w życiu dziecka, układali opisy swoich Mam, oraz redagowali życzenia z okazji ich święta. 

Uczniowie oglądali prezentację multimedialną „Dzień Matki z Panem Nauczanką”. Z tej prezentacji dzieci  dowiedziały się skąd pochodzi to święto i kiedy zostało sformalizowane w różnych krajach, jak również  o tym jak obchodzi się Dzień Matki w różnych krajach świata.

Podczas zajęć czytelniczych wychowankowie świetlicy recytowali wiersze związane z Dniem Matki. 

W czasie zajęć plastyczno – technicznych uczniowie wykonywali różnymi technikami plastycznymi piękne wielobarwne laurki, a także kwiaty z kolorowej bibuły dla swoich kochanych Mam.

Podczas zajęć muzycznych dzieci śpiewały następujące  piosenki o Mamie i dla Mamy:

  • „Kocham Cię Mamo”
  • „Jesteś Mamo skarbem mym”
  • „A ja wolę moją Mamę”
  • „Życzenia dla Mamy”

Prace plastyczne naszych wychowanków posłużyły do wykonania gazetek i wystawek okolicznościowych z okazji  Dnia  Matki, które  zostały wyeksponowane w galerii prac uczniów.

Małgorzata Fal

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545