7a na chemicznym spotkaniu w Akademii Tarnowskiej

7a na chemicznym spotkaniu w Akademii Tarnowskiej

8 marca br. klasa 7a, pod opieką p. Sylwii Szafarz-Zakrzewskiej i p. Ewy Rusin, uczestniczyła w piątym spotkaniu XIII edycji Tarnowskich Piątków Chemicznych organizowanej przez Katedrę Chemii Akademii Tarnowskiej w Tarnowie.

Podczas spotkania pani dr Agata Lada przedstawiła wykład pt. „Królowa Róż”, a uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o związkach chemicznych, które odpowiadają za wyjątkowe właściwości róży i o metodach pozyskiwania olejku różanego.

Po wykładzie odbył się pokaz doświadczeń chemicznych i konkursowe podsumowanie poznanej wiedzy. Wśród zwycięzców konkursu nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Byli to Kinga Furmanek i Marcel Kosałka. Brawo!

red. Anna Kopeć nauczycielka chemii

Pokaz doświadczeń chemicznych

fot i video: Sylwia Szafarz-Zakrzewska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545