9 .02.2015 r.- dzień bezpiecznego internetu 2016

9 .02.2015 r.- dzień bezpiecznego internetu 2016

plakatW związku z realizacją działań wdrażających  „Politykę ochrony dzieci przed przemocą” we współpracy z Fundacją  Dzieci Niczyje szkoła nasza pragnie aktywnie włączyć się w Kampanię pt.  Dzień Bezpiecznego Internetu 2016 pod hasłem „Lepszy Internet zależy od Ciebie”. Kampania  jak co roku będzie miała na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W dniach od 9.02 do 13.02.2016r. planujemy w naszym gimnazjum:
1.Przeprowadzić zajęcia edukacyjno profilaktyczne dla młodzieży klas I-III w oparciu o dostępne na stronie Fundacji Dzieci Niczyje scenariusze tj.: www.edukacja.fdn.pl/scenariusze
2.Rodziców pragniemy zapoznać z materiałami edukacyjnymi poprzez udostępnienie ich na stronie internetowej szkoły w zakładce DLA RODZICÓW  tj.
Bezpieczeństwo dzieci online. Kompendium dla rodziców i profesjonalistów

Zagrożenia dzieci w Internecie – podstawowe informacje dla rodziców

Bezpieczeństwo dzieci online. Kompendium dla rodziców i profesjonalistów to książka przygotowana przez ekspertów z Polskiego Centrum Programu Safer Internet (NASK i Fundacja Dzieci Niczyje), która w jednym miejscu zbiera wiedzę dotyczącą zróżnicowanych aspektów bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. Uporządkowane alfabetycznie hasła dotyczą zarówno aplikacji i usług internetowych, jak i poszczególnych zagrożeń takich jak cyberprzemoc, czy nadużywanie internetu.
Mamy nadzieję, że ta publikacja pomoże nie tylko rodzicom, ale i specjalistom pracującym z dziećmi, zrozumieć najnowsze wyzwania dotyczące bezpieczeństwa dzieci online. Jest to niezbędne, aby w praktyce zmierzyć się z trudnym zadaniem, jakim jest uczenie młodych ludzi, jak być w sieci aktywnym i odpowiedzialnym, mając jednocześnie świadomość internetowych zagrożeń.
3.Dla społeczności szkolnej oraz gości przybyłych do naszego gimnazjum w ramach  Projektu ERASMUS + (z Portugalii i Turcji)zostaną zaprezentowane plakaty Kampanii pod hasłem „Lepszy Internet zależy od Ciebie”. Uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum wymienią się z przybyłymi gośćmi doświadczeniami związanymi z bezpiecznym korzystaniem  zasobów internetowych.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545