Andrzejki w świetlicy szkolnej

Andrzejki w świetlicy szkolnej

Andrzejki, dzień imienin Andrzeja  kojarzy się wszystkim z  magiczną nocą wróżb,  podczas  której można  poznać  swoją  przyszłość. Jest to  stary  zwyczaj  ludowy, gdzie wróżby czyniono 29 listopada w wigilię Andrzejek. Miały one dać  odpowiedź  na długo oczekiwane pytania.

W Wigilię św. Andrzeja prześcigano się więc w pomysłach, by z najróżniejszych  oznak  wyczytać  swoją  przyszłość. Tradycje wróżb andrzejkowych przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą  zabawą, dostarczającą  wielu  przeżyć  i emocji.

Wychowankowie  naszej świetlicy również chcieli  zajrzeć w  swoją  przyszłość i sprawdzić co ich czeka. Zebraliśmy się więc większą gromadą, by  wspólnie się  pobawić,  poczarować  oraz  powróżyć. Uczniowie dowiedzieli się co ich czeka w niedalekiej przyszłości i tej bardziej odległej. Czy wróżby się spełnią – czas pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one dzieciom  wiele  radości  i  niezapomnianych  wrażeń.

Wszystkie wróżby przygotowane przez wychowawców świetlicy bardzo spodobały się dzieciom szczególnie, że  była również zorganizowana dla uczniów  wspólna  zabawa  przy dźwiękach  wesołej  muzyki  i  pięknie udekorowanej  sali.

W  ramach  zajęć  plastycznych  dzieci  wykonały używając  kolorowego  papieru  i  brokatu   plakat  „Andrzejki 2017”.

Ten  magiczny  dzień  był  okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową  oraz  integracji  zróżnicowanej  wiekowo  grupy  świetlicowej.

Małgorzata Fal

fot.Monika Dalczyńska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545