Bezpieczna droga do i ze szkoły – cykl zajęć profilaktycznych w świetlicy szkolnej

Bezpieczna droga do i ze szkoły – cykl zajęć profilaktycznych w świetlicy szkolnej

Na początku nowego roku szkolnego 2018/2019 wychowankowie świetlicy zostali zapoznani z podstawowym zasadami bezpiecznego poruszania się po ulicach oraz dowiedzieli się jak odpowiedzialnie i bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym. We wrześniu 2018 r. realizowano programy i zajęcia profilaktyczne takie jak:

  • Poznajemy znaki drogowe,
  • Bezpieczna droga do szkoły,
  • Droga i ja,
  • Bezpieczne dzieciaki,
  • Ruch uliczny,
  • Bezpieczne dziecko,
  • Jesteśmy bezpieczni zawsze i wszędzie,
  • Telefony alarmowe.

Najważniejsze uwagi z zakresu bezpieczeństwa zostały przekazane w sposób jasny, komunikatywny i atrakcyjny dla uczniów. Dzieci poznawały zasady ruchu drogowego, znaki drogowe oraz telefony alarmowe, brały udział w pogadankach prowadzonych przez wychowawców świetlicy, a także w zabawach ruchowych, pantomimicznych i dramach, odgadywały zagadki tematyczne. Podsumowaniem cyklu zajęć na temat bezpieczeństwa było zorganizowanie wystawki prac plastycznych wykonanych przez wychowanków świetlicy w czasie zajęć plastycznych.

Kinga Bacik

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545