„Bezpieczne ferie zimowe” – zajęcia profilaktyczne w świetlicy szkolnej

„Bezpieczne ferie zimowe” – zajęcia profilaktyczne w świetlicy szkolnej

Zbliżają się ferie zimowe, które są czasem odpoczynku i zabawy na świeżym powietrzu.

Wychowankowie naszej świetlicy uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych, które były związane z bezpieczeństwem w czasie ferii zimowych.

Dzieci omawiały wspólnie z wychowawcami jak unikać zagrożeń i bezpiecznie wypoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych oraz jakich zasad należy przestrzegać podczas zabaw na śniegu i lodzie. Brały udział w zabawach dramowych utrwalających  bezpieczne zachowania w czasie zimowego odpoczynku.

W czasie zajęć czytelniczych dzieci omawiały wiersze Joanny Kiercz „Bezpieczna zima”, „Zimowe zabawy”, „Ferie zimowe”.

W ramach zajęć plastycznych wychowankowie świetlicy kolorowali  pastelami i malowali farbami rysunki przedstawiające sporty zimowe i bezpieczne zabawy na śniegu w formacie A0.

Wszystkie te zajęcia miały na celu wyrobienie u uczniów odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych osób, a także propagowanie zdrowego i aktywnego sposobu spędzania czasu podczas zimowego odpoczynku.

Prace plastyczne dzieci zostały wyeksponowane w galerii prac na korytarzu szkolnym oraz posłużyły do wykonania gazetki ściennej ”Bezpieczne ferie zimowe”.

WSZYSTKIM UCZNIOM  ŻYCZYMY  BEZPIECZNYCH  I  UDANYCH  FERII  ZIMOWYCH !!!

Małgorzata Fal

fot. Monika Dalczyńska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545