Bocian – kreatywna praca plastyczna

Bocian – kreatywna praca plastyczna

Drogie dzieci!!!

Wiosna rozgościła się już w lesie, sadzie i ogrodzie.  Jak wiecie bociany zwiastują w przyrodzie rozpoczęcie wiosny.

Bocian to duży, biało-czarny ptak, z długą szyją, ostro zakończonym dziobem i długimi, czerwonymi nogami umożliwiającymi brodzenie w płytkiej wodzie w poszukiwaniu pokarmu. Białe upierzenie głowy i tułowia kontrastuje z czernią skrzydeł, które w słońcu wydają się mienić różnymi odcieniami purpury i zieleni. Brązowe oko otacza mała czarna plamka skóry.

Bardzo łatwo jest też rozpoznać bociana po dźwięku jaki wydaje – charakterystycznym klekocie, przypominającym odgłos dwóch uderzających o siebie patyków.

Najłatwiej jest zaobserwować bociana kiedy siedzi w swoim gnieździe, ale można go również spotkać na podmokłej łące lub świeżo skoszonym polu, gdzie przylatuje w poszukiwaniu pokarmu. Bocianie gniazda są zwykle bardzo duże. Ptaki budują je w miejscach skąd mają doskonały widok na pobliski teren. Często można je więc znaleźć na szczytach dachów, wież i słupów.  

Dzisiaj proponujemy Wam wykonanie bociana z papieru kolorowego.

Do wykonania pracy potrzebujesz: kartki z bloku (dwie białe, czerwoną i jedną w wybranym przez siebie kolorze), czarną kredkę lub pisak, ołówek, klej, nożyczki, szklanka, talerz deserowy.

Link do wykonania pracy znajdziecie tutaj

Mamy nadzieję że wykonanie bociana sprawi Wam wiele radości i rozwinie Waszą kreatywność oraz  talenty plastyczne. Wykonane prace możecie przesyłać na adres mailowy: swietlica1-tarnow@wp.pl

Oto obrazek z wykonanymi bocianami i bajka dla dzieci „Wywiad z Bocianem” zachęcamy do obejrzenia:

W tej bajce Krasnal Tadzio zaprasza do swojego studia Bociana, by przeprowadzić z nim wywiad. Dzięki pełnej humoru fabule poznacie bocianie zwyczaje oraz oglądniecie relację z podróży do ciepłych krajów. Bajka jest doskonałą propozycją dla małych miłośników przyrody, głodnych ciekawostek o zwierzętach i otaczającym świecie.

Wychowawcy świetlicy

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545