W dniu 08 maja 2019 r. uczestniczyliśmy w Dniach Otwartych realizowanych w Branżowej Szkole I Stopnia w Tarnowie.
Istniejąca już 13 lat Tarnowska Szkoła Rzemieślnicza kształci młodych ludzi – przyszłych adeptów rzemiosła w 38 zawodach, które można pogrupować na kilka branży: budowlaną, drzewno-meblarską, motoryzacyjną, mechaniczną, elektryczną, gastronomiczną i fryzjerską,
Podczas udziału w warsztatach rzemieślniczych uczniowie mieli okazję zapoznać się z innymi niszowymi, poszukiwanymi dziś na rynku pracy zawodami tj.: lakiernik samochodowy, krawiec czy piekarz.
W poszczególnych salach szkoły zorganizowane zostały warsztaty kulinarne. Przybyłym zaprezentowano również specjalistyczne panele będące na wyposażeniu szkoły. W sali poświęconej projektom unijnym – uczniowie szkoły opowiadali o odbytych praktykach zawodowych oraz otwierających się przed nimi perspektywach po wyjazdach zagranicznych w ramach Erasmus +.
Kulminacyjnym punktem tego dnia był pokaz strzyżenia męskiego w wykonaniu Pana Mario Mayer, który jest drugim Wicemistrzem Barberingu w Europie.
Uczniowie kształcący się w zawodzie fryzjer wzięli udział w konkursie fryzjerskim i pokazali nam swoje zdolności w dwóch kategoriach fale a’la Marylin Monroe oraz strzyżenie męskie wykonane na modelu.
Fotorelacja z warsztatów rzemieślniczych:
Źródło : http://www.szkolyrzemiosla.tarnow.pl/dzien-otwarty-szkoly/
Opracowanie: Magdalena Szpunar – doradca zawodowy