Dni otwarte w Tarnowskiej Szkole Rzemieślniczej

Dni otwarte w Tarnowskiej Szkole Rzemieślniczej

W dniu 08 maja 2019 r.  uczestniczyliśmy w Dniach Otwartych realizowanych w Branżowej Szkole I Stopnia w Tarnowie.

Istniejąca już 13 lat Tarnowska Szkoła Rzemieślnicza kształci młodych ludzi – przyszłych adeptów rzemiosła w 38 zawodach, które można pogrupować na kilka branży: budowlaną, drzewno-meblarską, motoryzacyjną, mechaniczną, elektryczną, gastronomiczną i fryzjerską,

Podczas udziału w warsztatach  rzemieślniczych uczniowie mieli okazję  zapoznać się z innymi niszowymi, poszukiwanymi dziś na rynku pracy zawodami tj.: lakiernik samochodowy, krawiec czy  piekarz.

W poszczególnych salach  szkoły zorganizowane zostały warsztaty kulinarne. Przybyłym zaprezentowano również specjalistyczne panele będące na wyposażeniu szkoły. W sali poświęconej projektom unijnym – uczniowie szkoły opowiadali o odbytych praktykach zawodowych  oraz otwierających się przed nimi perspektywach po wyjazdach zagranicznych w ramach Erasmus +.

Kulminacyjnym punktem tego dnia  był pokaz strzyżenia męskiego w wykonaniu Pana Mario Mayer, który jest drugim Wicemistrzem Barberingu w Europie.

Uczniowie kształcący się w zawodzie fryzjer wzięli udział w konkursie fryzjerskim i pokazali nam swoje zdolności w dwóch kategoriach fale a’la Marylin Monroe oraz strzyżenie męskie wykonane na modelu.

Fotorelacja z warsztatów rzemieślniczych:

Źródło : http://www.szkolyrzemiosla.tarnow.pl/dzien-otwarty-szkoly/

Opracowanie: Magdalena Szpunar – doradca zawodowy

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545