Do Hymnu

Do Hymnu

W dn. 28 września nasza szkoła jako pierwsza z 300 szkół zakwalifikowanych do IV edycji konkursu Do Hymnu wzięła udział w przesłuchaniach konkursowych.

Jest to ogólnopolski konkursu dla szkół podstawowych na wspólne, jednogłosowe wykonanie hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły – u nas zaśpiewali uczniowie klas IV, V, VI i VII.

Konkurs organizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i jest ważnym projektem w zakresie edukacji patriotycznej. Nie tylko ze względu na popularyzatorski charakter i bardzo liczny udział uczniów, ale też dlatego, że efektywnie integruje młodych ludzi, buduje wspólnotę, wyzwala poczucie dumy narodowej, a także zachęca do dbałości o narodowe dziedzictwo i do zainteresowania historią Polski.

Ogłoszenie wyników – 30 listopada b.r.

fot. Sylwia Szafarz-Zakrzewska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545