Dzieło Nowego Tysiąclecia

Dzieło Nowego Tysiąclecia

Pomagamy zdolnej naukowo młodzieży – „Dzieło Nowego Tysiąclecia”- 16 października 2022 r.

„Dzień Papieski” obchodzony jest w Polsce i środowiskach polonijnych na całym świecie w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. To czas radości, pamięci o Papieżu Polaku i łączności duchowej z Ojcem Świętym Franciszkiem. Tego dnia przeprowadzana jest również zbiórka na prowadzony przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia program stypendialny dla młodzieży. Tegoroczny, XXII Dzień Papieski odbył się 16 października pod hasłem: Blask Prawdy.

Podejmowane przez wolontariuszy akcje charytatywne stają się zatem „żywym pomnikiem Papieża Świętego Jana Pawła II” oraz znakiem Jego aktywnej obecności wśród nas.

Warto powiedzieć o włączeniu się  również naszych wolontariuszy w tegoroczną akcję Dzieło Nowego Tysiąclecia, we współpracy z parafią. Zebrane fundusze zostały w całości przeznaczone na ufundowanie stypendiów naukowych dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

W bieżącym roku szkolnym Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadził zbiórkę finansową w niedzielę 16  października 2022 r. przed kościołem parafialnym pw. Świętej Rodziny w Tarnowie po Mszach Świętych o godz. 8.00, 11.00 oraz 16.00.

Składamy podziękowania za aktywny udział w akcji naszym wspaniałym wolontariuszkom tj.:

  • z klasy VIII a: Oliwii Szumlańskiej, Martynie Stach
  • z klasy VIII b: Julii Milówce, Mai Świątek, Michalinie Branickiej
  • z klasy VIII c: Oliwii Kapka, Karolinie Chruściel.
wolontariuszki podczas zbiórki pieniędzy

 Opiekun SKW: Magdalena Szpunar

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545