Dzieło Nowego Tysiąclecia 2020

Dzieło Nowego Tysiąclecia 2020

Pomagamy zdolnej naukowo młodzieży- „Dzieło Nowego Tysiąclecia”- 11 październik 2020 r.

„Dzień Papieski obchodzony jest w Polsce i środowiskach polonijnych na całym świecie w niedzielę poprzedzająca rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. To czas radości, pamięci o Papieżu Polaku i łączności duchowej z Ojcem Świętym Franciszkiem. Tego dnia przeprowadzana jest również zbiórka na prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” program stypendialny dla młodzieży ”.

Podejmowane akcje charytatywne przez wolontariuszy stają się zatem >żywym pomnikiem Papieża Świętego Jana Pawła II< oraz znakiem Jego aktywnej obecności wśród nas.
„Tegoroczny jubileuszowy XX Dzień Papieski odbył się 11 października pod hasłem > Totus Tuus < (Cały Twój [Maryjo]). Jest to wezwanie biskupie Karola Wojtyły zaczerpnięte z „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignion de Monfort”.
Warto powiedzieć o włączeniu się również naszych wolontariuszy w tegoroczną akcję „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”, we współpracy z parafią. Zebrane fundusze zostały w całości przeznaczone na ufundowanie stypendiów naukowych dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

Zobacz stronę Fundacji
Zobacz Podziękowanie Papieża Franciszka za XX Dzień Papieski

W bieżącym roku szkolnym 2020/2021 Szkolne Koło Caritas przeprowadziło zbiórkę finansową w dniach 10 i 11 października 2020 r. przed kościołem parafialnym pw. Świętej Rodziny w Tarnowie. Składamy podziękowania za aktywny udział z akcji następującym wolontariuszom:
Z klasy VIII a: Paulinie Bromilskiej, Emilii Milówce, Oliwii Cudak, Bartłomiejowi Czeszkiewiczowi.
Z klasy VIII b: Aleksandrze Laskowskiej, Julii Przybyłek, Izabeli Serafińskiej, Darii Szczurowskiej, Emilii Kukułce, Paulinie Wielebie, Martynie Batko, Gabrieli Kloch.
Z klasy VIII c : Julii Krakowskiej, Wiktorii Osmańskiej, Natalii Grucy, Monice Sierpniak.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545