„Dzieło Nowego Tysiąclecia”

„Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Pomagamy zdolnej młodzieży – „Dzieło Nowego Tysiąclecia”- 10 października 2021 r.

„Dzień Papieski obchodzony jest w Polsce i środowiskach polonijnych na całym świecie w niedzielę poprzedzająca rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. To czas radości, pamięci o Papieżu Polaku i łączności duchowej z Ojcem Świętym Franciszkiem. Tego dnia przeprowadzana jest również zbiórka na prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” program stypendialny dla młodzieży ”.

Tegoroczny XXI Dzień Papieski odbył się 10 października pod hasłem ”Nie lękajcie się”. Słowa te Jan Paweł II wypowiedział w homilii inaugurującej jego pontyfikat  22 października 1978 roku na placu św. Piotra w Rzymie.

Warto powiedzieć o włączeniu się  również naszych wolontariuszy w tegoroczną akcję  „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, we współpracy z parafią oraz NSP w Tarnowie. Zebrane fundusze zostały  w całości przeznaczone na ufundowanie stypendiów naukowych dla zdolnej  i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

W bieżącym roku szkolnym Szkolne Koło Caritas przeprowadziło zbiórkę finansową w dniach 9 oraz 10 października 2021 r. przed kościołem parafialnym pw. Świętej Rodziny  w Tarnowie .

Wolontariusze, którzy brali aktywny udział w akcji to:

  • z klasy VIII ac: Adrian Dziubak, Paulina Skalska, Nadia Słowik i Nikola Wolska
  • z klasy VIII b: Julia Burda,-Oliwia Chmura, Milena Dembicka, Oliwia Elert, Emma Franas, Michalina Furs, Jakub Gacek, Martyna Iwaniec, Nikola Jakubas, Aleksander Januś, Oskar Maciuszek, Wiktoria Pieszka, Oliwia Malec, Julia Śledź, Julia Bednarz, Wiktoria Kumórek, Aleksandra Martyna i Daria Nytko;
  • z klasy VIII d: – Kinga Chamielec, Katarzyna Duran, Anna  Kłósek, Kamila  Migda, Weronika Pach, Zuzanna Stasiaczek i Filip Tryba.

Wszystkim drogim wolontariuszom składamy serdeczne podziękowania!

Opiekun SKC: Magdalena Szpunar

Asystent SKC: ks. Dominik Palkij

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545