Dzień 16. Pułku Piechoty

Dzień 16. Pułku Piechoty

28 maja obchodziliśmy dzień 16. Pułku Piechoty. Święto upamiętnia czas od 1919 do 1939 r., w którym pułk miał siedzibę w Tarnowie. Warto wiedzieć, że dzień 28 maja jako datę święta pułkowego zatwierdził 19 maja 1927 roku, ówczesny minister spraw wojskowych marszałek Józef Piłsudski. Święto to obchodzone było w rocznicę zwycięskiego boju stoczonego w 1920 roku pod Murową. Podczas trwania pikniku mięliśmy możliwość uczestniczenia w pokazach grup rekonstrukcyjnych. Na przygotowanej ekspozycji, zarówno na zewnętrznym placu, jak i w budynku muzeum, mogliśmy zapoznać się historią 16. Pułku Piechoty. Spotkanie było również okazją do prezentacji współczesnego uzbrojenia. Wolontariusze z naszej szkoły, aktywnie pomagali również podczas odbywających się w tym czasie różnych ciekawych konkurencjach tj. gry historyczne, zręcznościowe, plastyczne czy podczas zwiedzania Muzeum Regionalnego Centrum Edukacji o Pamięci.

Opracowanie: Magdalena Szpunar – Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545