Dzień Babci i Dziadka w świetlicy szkolnej

Dzień Babci i Dziadka w świetlicy szkolnej

W tym tygodniu obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci opowiadały o swoich babciach i dziadkach oraz o łączącej ich z nimi więzi. W ramach zajęć czytelniczych uczniowie wraz z wychowawcami czytali i omawiali utwory związane z tematyką tygodnia. Ponadto dzieci wspólnymi siłami wymyślały hasła do krzyżówek opisujące ich dziadków oraz babcie. Celem szeregu przeprowadzonych zajęć było uświadomienie potrzeby szanowania oraz pomagania starszym osobom, a także przypomnienie, że o swoich babciach i dziadkach należy pamiętać przez cały rok.

Należy podkreślić, że Dzień Babci i Dziadka wzmógł w wychowankach świetlicy bardzo dużo kreatywnych pomysłów do tworzenia różnorodnych prac plastycznych. Dzieci chętnie, z ogromnym zaangażowaniem i starannością wykonywały laurki z życzeniami oraz portrety swoich babć oraz dziadków. Powstałe prace zachwyciły nie tylko walorami artystycznymi, ale również ciepłem przekazu.

                                                                                                                                             Katarzyna Kamińska

fot. Kinga Bacik i Katarzyna Kamińska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545