DZIEŃ BIBLIOTEKARZY I BIBLIOTEK oraz ŚWIĘTO KSIAŻKI w świetlicy szkolnej

DZIEŃ BIBLIOTEKARZY I BIBLIOTEK oraz ŚWIĘTO KSIAŻKI w świetlicy szkolnej

8 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek. Na zajęciach czytelniczych wychowankowie świetlicy samodzielnie wykonali laurkę dla Pań bibliotekarek pracujących w naszej szkole. W dniu Ich święta uczniowie odwiedzili bibliotekę szkolną, złożyli życzenia Paniom bibliotekarkom i podziękowali za ich pracę, dzielenie się wiedzą oraz za miłą atmosferę.

W ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich wychowankowie świetlicy tworzyli swoje własne książki, zapoznali się z prawami autorskimi oraz wzięli udział w mini konkursie na najciekawszą książeczkę. Wykonywali również zakładki do książek oraz przedstawiali koleżankom i kolegom swoje ulubione książki.

Prace uczniów zostały wyeksponowane w galerii na korytarzu koło świetlicy szkolnej.

red. i fot. Kinga Bacik