Dzień Frankofonii 2023

Dzień Frankofonii 2023

DZIEŃ FRANKOFONII 2023 – LA JOURNÉE INTERNATIONALE DE LA FRANCOPHONIE

Każdego roku 20 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Frankofonii, który jest okazją do odkrywania kultury krajów frankofońskich oraz języka francuskiego. Z okazji Święta Frankofonii na całym świecie organizowane są okolicznościowe imprezy.

17 marca w naszej szkole obchodziliśmy La Journée Internationale de la Francophonie. Obchody tego dnia uświetnił występ François Martineau. Zaśpiewał dla nas piosenki m.in Charles’a Aznavoura, Gilberta Bécaud oraz wielu innych wspaniałych francuskich artystów. Po koncercie uczniowie mogli porozmawiać z François na temat Francji, kultury francuskiej i języka francuskiego.

François Martineau – pochodzi z Francji. Od kilku lat mieszka i pracuje w Polsce. Koncertuje po całej Polsce. Zachwycił publiczność i jury swoim występem w programie telewizyjnym „Mam Talent!”. Występ François to niezwyłka podróż muzyczna między Polską a Francją poprzez połączenie francuskiej i polskiej wersji piosenek. Oprócz znanych francuskich utworów śpiewa również piosenki polskich artystów w wersji francuskiej.

występ Francois
występ Francois

Joanna Szafraniec

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545