Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Dnia 5 maja obchodzony jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Święto to narodziło się we Francji na początku lat 90. ubiegłego wieku i za cel stawiało sobie zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy i wyzwania, z którymi każdego dnia zmagają się osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Z okazji tego szczególnego dnia w naszej szkole odbyły się pogadanki dotyczące niepełnosprawności i wyzwań, jakie stoją zarówno przed osobą niepełnosprawną jak i społeczeństwem.

Marzena Żmuda

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545