Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki


Międzynarodowy Dzień Kropki to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzone jest 15 września.

W naszej szkole wychowankowie świetlicy od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się m.in. prezentacja krótkometrażowego filmu na temat książki „The Dot”, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Ponadto odbyły się różnorodne zabawy oraz zajęcia plastyczne, których motywem przewodnim była kropka. W tym dniu oprócz dużej dawki kreatywności pojawiła się także odrobina magii! Dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną miały okazję podziwiać, jak ozdobiona przez nich na karcie pracy kropka zamienia się w trójwymiarową kulę! Wszystkie prace były niezwykle pomysłowe, a ożywianie ich dzięki aplikacji Quiver sprawiło dzieciom wiele radości.

Międzynarodowy Dzień Kropki ma bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Bądźmy kreatywni!

Czasem wystarczy zacząć od kropki…

​​​​​​​​​           Katarzyna Kamińska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545