Dzień Matki w świetlicy szkolnej

Dzień Matki w świetlicy szkolnej

Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze kochane Mamy mają swoje święto – to  Dzień  Matki  obchodzony 26 maja. 

W tym dniu, w sposób szczególny wszystkie dzieci wyrażają szacunek i wdzięczność dla swoich mam, obdarowując je laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami.

To święto ma na celu okazanie  matkom  miłości, jak również podziękowania im za trud i opiekę włożoną w nasze wychowanie.

Również w świetlicy szkolnej uczniowie brali udział w różnych zajęciach przygotowanych przez wychowawców, które  miały  na celu  wzmocnienie  więzi  rodzinnych.

W czasie zajęć dydaktyczno – wychowawczych  uczniowie uczestniczyli w rozmowach na temat  roli  mamy w życiu dziecka, układali opisy swoich mam, oraz redagowali życzenia z okazji ich święta.  

Podczas zajęć czytelniczych wychowankowie świetlicy recytowali wiersze związane z Dniem Matki i uczestniczyli w czytaniu wierszy „Mama w poezji”.

W czasie zajęć plastyczno – technicznych uczniowie wykonywali różnymi technikami plastycznymi piękne wielobarwne laurki a także koszyczki dla mamy – „Prezent niespodzianka”, oraz naklejali na płytach CD kolorowe kwiaty z brokatowego papieru.
Podczas zajęć muzycznych dzieci śpiewały następujące  piosenki o mamie i dla mamy:
„Kocham Cię Mamo”.
„Ta piosenka jest dla Mamy”.
„Jesteś Mamo skarbem mym”.
„A ja wolę moją Mamę”.
„Dla Mamy”.
„Życzenia dla Mamy”.
W trakcie zajęć umuzykalniających  uczniowie uczestniczyli w zabawach rytmiczno – tanecznych przy akompaniamencie muzycznym.

Prace plastyczne naszych wychowanków posłużyły do wykonania gazetek i wystawek okolicznościowych z okazji  Dnia  Matki, które  zostały wyeksponowane w galerii prac uczniów.

Dzień Matki jest jeden raz w roku,
Szczęśliwy i pełen uroku.
W tym dniu pragniemy wszystkim Mamom złożyć życzenia,
Życząc dużo zdrowia, szczęścia i powodzenia.
Małgorzata Fal

 fot. Kinga Bacik

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545