Dzień Osób Niepełnosprawnych 2022 – działania

Dzień Osób Niepełnosprawnych 2022 – działania

W nawiązaniu do obchodzonego 3 grudnia Dnia Osób Niepełnosprawnych  oraz zbliżającego się dnia 13 grudnia, w którym została przyjęta Konwencja o prawach niepełnosprawnych, w szkole zorganizowane zostały różnorakie działania wychowawczo-edukacyjne tj.:

-Wychowawcy świetlicy, korzystając z przygotowanych materiałów, dawali możliwość rozwinięcia wiedzy na temat osób niepełnosprawnych oraz problemów, z jakimi mogą  się borykać ich niepełnosprawni koledzy i koleżanki.

Odsłuchanie audiobooka ,,Duże sprawy w małych głowach” na kanale YouTube dało możliwość zobaczenia różnego rodzaju niepełnosprawności widzianej oczami dziecka tj.:

  1. Autyzm
  1. Niepełnosprawność sensoryczna. Wzrok
  1. Niepełnosprawność sensoryczna. Słuch                                                                 
  1. Niepełnosprawność ruchowa
  1. Niepełnosprawność intelektualna

– Wolontariusze spędzając czas z dziećmi na świetlicy wspólnie z nimi wykonywali piękne tematyczne kolorowanki związane z tematem niepełnosprawności. Było to także okazją do rozmów i aktywnego spędzenia czasu.

– Oglądany film edukacyjny dał uczniom sposobność do porozmawiania o niepełnosprawności w odniesieniu do takich wartości jak: TOLERANCJA, EMPATIA i PRZYJAŹŃ. Przedstawione zostały również zasady właściwego zachowania się (savoir-vivre) wobec osób niepełnosprawnych.

Zobacz również i Ty ten wartościowy filmik: Osoby z niepełnosprawnością – Uczymy dzieci tolerancji w ramach projektu ,,Magiczna Moc Bajek” .

Zobacz również informację o Konwencji praw osób niepełnosprawnych – kliknij na link.

– Wyżej wymienione tematy były poruszane również podczas zajęć specjalistycznych tj. rewalidacyjnych czy korekcyjno-kompensacyjnych.

                                                               Opracowanie: Magdalena Szpunar-pedagog specjalny

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545