Dzień Otwarty Szkoły w świetlicy szkolnej

Dzień Otwarty Szkoły w świetlicy szkolnej

Po raz kolejny nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów. Rodzice oraz  przyszli pierwszoklasiści mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa.

Również świetlica szkolna włączyła się w organizację Dni Otwartych Szkoły, które odbyły się 9 marca.

Wychowawcy świetlicy przygotowali dla przyszłych uczniów naszej szkoły zajęcia prozdrowotne „Jem zdrowo, kolorowo”.

Na początku zajęć dzieci uczestniczyły w zabawie sensorycznej „Dotknij, opisz, zgadnij’’. Zadaniem dzieci było wylosowanie z okienka i  odgadnięcie  za pomocą dotyku wylosowanego warzywa lub owocu.

Zabawa uczyła spostrzegawczości, pobudzała zmysł dotyku, a także rozwijała dziecięcą wyobraźnię.

Podczas zajęć ruchowych dzieci uczestniczyły w zabawie „Sałatka jarzynowa”.

W czasie zajęć plastycznych dzieci kolorowały kredkami giga kolorowanki „Jemy zdrowo, kolorowo”. Następnie każde dziecko modelowało z plasteliny ulubione warzywo lub owoc i umieszczało je na tekturowym talerzyku. W ten sposób powstały „Talerze zdrowia”.

Na zakończenie zajęć dzieci brały udział w rozwiązywaniu układanki dydaktycznej „Wesoły kramik”.
Wesoły kramik to edukacyjna układanka tematyczna. Dzieci realizują ją w dwóch etapach. Pierwszy to ułożenie kramiku – składa się on z 6 większych części i małych elementów, z których układa się w wolnych miejscach ożywione owoce i warzywa. Drugi etap to dopasowanie ułożonych warzyw i owoców na odpowiadające im plansze z narysowanymi i podpisanymi roślinami. Tak więc dziecko kojarzy owoce – warzywo z rośliną i napisaną nazwą.

Podczas wszystkich zajęć dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem, a każdemu dopisywały dobre humory.

Rodzice przyszłych pierwszoklasistów mogli  zapoznać się z ofertą zajęć świetlicowych.
Oferta różnorodnych zajęć prowadzonych w świetlicy szkolnej została  bogato zilustrowana aktualnymi fotografiami i zaprezentowana na tablicach ściennych w korytarzu koło świetlicy.  

Małgorzata Fal

fot. Kinga Bacik i Małgorzata Fal

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545