Dzień Ziemi – kreatywne zajęcia o tematyce ekologicznej

Dzień Ziemi – kreatywne zajęcia o tematyce ekologicznej

Witamy Wszystkie Dzieci !!!

Z pewnością wiecie, że 22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Ziemia to nasz wspólny dom, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem, a chroniąc środowisko dbamy o przyszłość kolejnych pokoleń. W związku z Dniem Ziemi przygotowaliśmy dla Was zajęcia o  tematyce ekologicznej.

Zapraszamy Was do zapoznania się z prezentacją dotyczącą Dnia Ziemi. W prezentacji zawarte są najważniejsze informacje o Dniu Ziemi i następujące zagadnienia:

  1. Zapoznanie się z filmami edukacyjnymi „Ekologiczny dom” oraz „Dlaczego warto segregować śmieci”.
  2. Informacje na temat „Jak możesz zadbać o naszą planetę Ziemię”.
  3. Informacje na temat „Jakie są zasady segregacji odpadów”, gdzie będziesz miał możliwość wirtualnie dopasować odpady do różnych pojemników na śmieci.
  4. Układanie wirtualnych puzzli o tematyce ekologicznej.
  5. Zapoznanie z ciekawostkami „Jak szybko śmieci ulegają rozpadowi”.
  6. Zapoznanie z pojęciem recykling.
  7. Informacje na temat „Jak możesz dać drugie życie odpadom” z propozycjami prac plastycznych.

Link do prezentacji znajdziesz tutaj.

Podsumowaniem zajęć będzie rozwiązanie gry edukacyjnej o tematyce ekologicznej pt.„Ratunek dla Ziemi”. Waszym zadaniem będzie rozwiązanie różnych zadań związanych z Dniem Ziemi, które będą sprawdzać Waszą spostrzegawczość oraz logiczne myślenie. Po rozwiązaniu wszystkich 4 zadań dowiecie się jaka misja finałowa Was czeka od Planety Ziemi.

Oto link do gry.

Życzymy powodzenia i pozdrawiamy.

Wychowawcy świetlicy

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545