Europejski Dzień Języków w SP1

Europejski Dzień Języków w SP1

Z okazji Europejskiego Dnia Języków przypadającego 26 września nauczyciele języków obcych zorganizowali konkursy dla różnych grup wiekowych.

Uczniowie klas II-IV mogli wziąć udział w konkursie językowo-plastycznym „My dream holiday In a European country”. Uczestnicy mieli wykonać dowolną techniką pracę plastyczną dotyczącą wybranego kraju Europy, w której należało umieścić od 5 do 10 elementów charakterystycznych dla tego kraju podpisanych w języku angielskim. Do konkursu zostało zgłoszonych 22 prac. Wyniki konkursu:

Klasy II-III:

 • I miejsce – Oliwia Świtek,
 • II miejsce – Adrian Miśkiewicz,
 • III miejsce – Michał Podraza,
 • wyróżnienie – Damian Filiński.

Klasy IV:

 • I miejsce – Kacper Ludwa,
 • II miejsce – Amelia Gwozda,
 • III miejsce – Ewelina Boduch,
 • wyróżnienie – Amelia Jurasz i Milena Jurasz.

Uczniowie klas V-VIII oraz III Gimn. zostali zaproszeni do udziału w konkursie „Twoja Twarz wygląda znajomo – sławni Europejczycy”, w którym ich zadaniem było ucharakteryzowanie się i krótka prezentacja w języku angielskim, niemieckim lub francuskim wybranej przez siebie postaci historycznej bądź współczesnej. Konkurs ten odbył się w dn. 28 września b.r. i wystąpiło w nim 20 uczestników, spośród których jury wybrało najlepsze kreacje postaci. Oto wyniki:

 • I miejsce – Patrycja Stachura i Monika Sierpniak,
 • II miejsce – Wiktoria Dymon i Michał Górski,
 • III miejsce – Klaudia Kula i Małgorzata Rozowska.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom!

Sylwia Szafarz-Zakrzewska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545