Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków Obcych to międzynarodowe święto obchodzone w całej Europie 26 września. Celem tego święta jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz pokazanie różnorodności językowej na naszym kontynencie.

Z tej okazji w naszej szkole:

  • dzieci w świetlicy szkolnej przygotowały powitania w europejskich językach
  • uczniowie klas 7-8 wzięli udział w quizie o krajach i językach europejskich, którego pytania ukryte były pod kodami QR
  • klasa IV b wraz z wychowawcą przygotowała prezentację o wybranych krajach europejskich, degustację tradycyjnych przysmaków oraz ich charakterystyczne stroje.

Joanna Kloc, Marzena Strojny i Joanna Szafraniec

– nauczyciele odpowiedzialni za organizację Dnia Języków Obcych w Szkole

fot. Joanna Szafraniec i Joanna Kloc

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545