Frankofonia w naszej szkole

Frankofonia w naszej szkole

Bonjour!

W dniu 28.03.2022 w naszej szkole świętowaliśmy Dni Frankofonii. Z tej okazji uczniowie  przygotowali prezentacje na temat frankofonii, omawiali obecność języka francuskiego na świecie i na różnych kontynentach. Podali kilka powodów, dla których warto uczyć się języka francuskiego oraz przedstawili ciekawostki na temat wybranego kraju frankofońskiego. Całość uatrakcyjnił  instrumentalny występ uzdolnionych uczniów: Weronika Pach wykonała utwór Joe Dassin „ Aux champs-Elysées, a Miłosz Podraza na akordeonie zaprezentował utwór Edith Piaf „Padam Padam”. Następnie odbył się quiz wiedzy o krajach frankofońskich, w którym zwyciężyły:

Zofia Świątek, Karolina Bulzak, Ania Habel i Emilia Stasiak. Félicitations!!!

Na koniec uczniowie piekli francuskie tarty owocowe. Wszystkie wyglądały pięknie i smakowicie.

                                                                                                                                           Joanna Szafraniec

Skip to content