Gimnazjaliści uczestnikami Tarnowskich Piątków Chemicznych

Gimnazjaliści uczestnikami Tarnowskich Piątków Chemicznych

9 marca br. uczniowie klas II i III gimnazjum brali udział w wykładzie chemicznym nt. „Sól, dzięki, której wzbogacił się pierwszy Tudor?” Wykład wygłosiła Pani mgr Agata Lada, a uczestnicy m ieli okazję zgłębić wiedzę o budowie i nomenklaturze soli, posłuchać opowieści o kilku szczególnych przedstawicielach tej grupy związków chemicznych, np.: Dzięki której soli wzbogacił się pierwszy Tudor? Która sól używana jest do wyrobu zapałek? Która sól jest składnikiem pasty do zębów, a którą Turczynki dosypują do kawy kandydatowi na męża?
Po wykładzie odbył się pokaz doświadczeń z wykorzystaniem w/w związków chemicznych.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545