Informacje o projekcie:”Ważne lekcje”

Informacje o projekcie:”Ważne lekcje”

„Ważne lekcje” to projekt realizowany w ramach programu rządowego „Bezpieczna i przyjazna szkoła”
Wejdź na stronę : www.waznelekcje.pl
Platforma internetowa „Ważne lekcje” jest miejscem w którym zarówno uczniowie, rodzice oraz nauczyciele  odnajdą wskazówki dotyczące właściwego reagowania na  pojawiające się współcześnie zagrożenie i problemy   dotyczące:

  •  zapobiegania agresji i przemocy doświadczanej przez dzieci i młodzież szkolną, w tym cyberprzemocy;
  • profilaktyki uzależnień dzieci i młodzieży szkolnej od substancji psychoaktywnych (picia alkoholu, palenia papierosów, używania narkotyków i innych substancji nielegalnych), oraz sieci Internet – w tym gier komputerowych i hazardu;
  • zwiększanie świadomości dzieci i młodzieży szkolnej na temat prawidłowego odżywiania oraz eliminowania złych nawyków żywieniowych;
  •  przeciwdziałania nadwadze i otyłości wśród dzieci i młodzieży szkolnej poprzez propagowanie aktywności fizycznej oraz umiejętności  prowadzenie zdrowego  trybu  życia dzięki aktywności fizycznej i zrównoważonej diecie.

Projekt posiada także dedykowany profil na Facebooku www.facebook.com/waznelekcje, gdzie zamieszczone są treści dydaktyczne, filmy edukacyjne i porady odpowiadające poruszonym w projekcie problemom związanym z bezpieczeństwem w szkole.
Więcej na stronie: www.sto.org.pl

 

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545