International Dot Day

International Dot Day

15 września dzieci z naszej szkoły obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to wyjątkowe święto kreatywności, wiary w swoje możliwości i zabawy. Plakaty – zobacz 1, zobacz 2.

Inspiracją do powstania Dnia Kropki, była książeczka, wydana przez Petera H. Raynoldsa w 2003 roku. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i mądrej nauczycielce, uwierzyła w swój talent i możliwości. Książka została przetłumaczona na 12 języków i wydana także alfabetem Braille’a i szybko stała się dla swoich czytelników inspiracją do odkrywania swoich talentów. Z jej treścią można się zapoznać oglądając krótki filmik:

My także postanowiliśmy odkrywać swoje talenty wierząc w hasło: talent+ praca = sukces, ale na początek świetnie się bawiliśmy.

Na lekcjach języka angielskiego w klasach 2b, 3c, 3b i 4b dzieci pisały swoje imiona kropkami czyli alfabetem Braille’a, grały w grę na uważność, śpiewały piosenkę „Don’t give up!” i kreowały swoje kropki, które później „magicznie” ożywały.

Proszę zobaczyć co z tego wyszło.

Certyfikat dla Szkoły – zobacz.

Każdy z nas ma talent!

Beata Karpała

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545