Kampania „Biała Wstążka”

Kampania „Biała Wstążka”

W dniach 29 listopada – 03 grudnia 2021 r. nasza Szkoła bierze udział w obchodach Kampanii „Białej Wstążki”, pragnąc w ten sposób przyłączyć się do sprzeciwu dotyczącego stosowania przemocy i łamania podstawowych praw człowieka.

Z tej okazji podjęliśmy w naszej szkole następujące działania:

  • zorganizowanie konkursów plastycznych:
  1. „Drzewko życzliwości – miłość i szacunek zaczyna się w Tobie”.
  2. „Skrzydła chroniące nasze rodziny”.
  • Przeprowadzenie zajęć wychowawczo-profilaktycznych dla uczniów kl. III-V, „zjawisko przemocy – rozumienie, rodzaje, psychologiczne i społeczne skutki, gdzie szukać pomocy”.
  • Przeprowadzenie zajęć dla uczniów kl. VI-VIII nt emocji, sposobów myślenia o sobie, świecie i przyszłości z perspektywy dziecka krzywdzonego.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej prezentacji nt zjawiska przemocy – (co to jest przemoc, jakie są rodzaje, objawy przemocy oraz, gdzie szukać pomocy) przygotowaną przez naszą panią psycholog szkolną mgr Monikę Łobodę.

Prezentacja do pobrania – wersja ppt, wersja pdf.

Patrycja Sikorska i Monika Łoboda

Galeria zdjęć z zajęć wychowawczo-profilaktycznych w klasie 4b:

fot. Beata Karpała

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545