Karnawał w świetlicy szkolnej

Karnawał w świetlicy szkolnej

Karnawał, znany w Polsce także jako zapusty, to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Zazwyczaj rozpoczyna się w dzień Trzech Króli, a więc 6 stycznia i trwa do wtorku przed Środą Popielcową, która rozpoczyna okres postu przed Świętami Wielkanocnymi. W tym  roku karnawał potrwa do 25 lutego.

W czasie karnawału  nie może zabraknąć bajkowych kostiumów i mieniących się feerią barw masek karnawałowych.

Maski karnawałowe są idealnym pomysłem na nietypowe urozmaicenie stroju. Są świetnym dodatkiem do przebrania, jeśli wybieramy się na bal kostiumowy, ale mogą również samodzielnie stanowić przebranie na balu maskowym.

W związku z karnawałem w ramach zajęć plastyczno – technicznych  wychowankowie świetlicy wykonywali  maski karnawałowe. W trakcie wykonywania masek dzieci rozwijały swoje umiejętności plastyczno – manualne, pracując zespołowo lub indywidualnie

Tworzenie masek sprawiło uczniom mnóstwo radości. Do ich wykonania używali kolorowego papieru, farb, pasteli a także bibuły, brokatów, cekinów, tasiemek oraz błyszczących ozdób i wielobarwnych piórek.

Powstały maski w kształcie różnych zwierzątek, a także maski w stylu weneckim. Każda maska stanowiła małe dzieło sztuki. Wykonane maski zostały wyeksponowane w galerii prac uczniów na korytarzu szkolnym oraz posłużyły  dzieciom jako przebranie do zabawy i tańców przy dźwiękach muzyki.

Małgorzata Fal

fot. Kinga Bacik

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545