Karnawałowe radości – zajęcia w świetlicy szkolnej

Karnawałowe radości – zajęcia w świetlicy szkolnej

Trwa karnawał, który jest okresem radości i zabawy. W związku z obecną  sytuacją epidemiologiczną i brakiem  możliwości zabaw karnawałowych, wychowawcy świetlicy zorganizowali  dzieciom inne  formy przyjemnego spędzania czasu.  W czasie zajęć świetlicowych uczniowie zapoznali się z karnawałowymi zwyczajami w Polsce i na świecie. 
Dzieci oglądały film edukacyjny  ”Karnawał”:

W trakcie karnawału  nie może zabraknąć bajkowych kostiumów i mieniących się feerią barw masek karnawałowych. Maski  karnawałowe są idealnym pomysłem na nietypowe urozmaicenie stroju. Są świetnym dodatkiem do przebrania, jeśli wybieramy się na bal kostiumowy, ale mogą również samodzielnie stanowić przebranie na balu maskowym. 

W związku z karnawałem w ramach zajęć plastyczno – technicznych  wychowankowie świetlicy wykonywali  maski karnawałowe. W trakcie wykonywania masek dzieci rozwijały swoje umiejętności plastyczno – manualne.

Tworzenie masek sprawiło uczniom mnóstwo radości. Do ich wykonania  używali kolorowego papieru, farb, pasteli, a także bibuły, brokatów, cekinów oraz błyszczących ozdób i wielobarwnych piórek. 

Powstały maski w kształcie różnych zwierzątek oraz w stylu weneckim, a każda maska stanowiła małe dzieło sztuki.

W czasie zajęć muzycznych dzieci słuchały następujących piosenek o karnawałowych zwyczajach:
„Karnawałowy bal”

„W karnawale”

„Karnawał”

„Bale w karnawale”

Został również zorganizowany  wewnątrzświetlicowy konkurs artystyczno – edukacyjny ”Najpiękniejszy kotylion”. Zadaniem dzieci  było przygotowanie  projektu plastycznego kotyliona. Podczas tworzenia prac wychowankowie świetlicy zapoznali się z genezą powstania karnawałowej ozdoby, poszerzyli swoją wiedzę i zasób słownictwa. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 17.02.2021roku.  Najciekawsze prace będą wybierać nasi uczniowie.

Małgorzata Fal i Marta Samborska

fot. Kinga Bacik i Katarzyna Kamińska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545