Kiermasz kartek świątecznych i ozdób bożonarodzeniowych w świetlicy

Kiermasz kartek świątecznych i ozdób bożonarodzeniowych w świetlicy

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia świetlica szkolna zorganizowała w naszej szkole kiermasz kartek i ozdób świątecznych, który odbył się w dniach 8,9 i 10 grudnia 2021 roku.

Celem przedsięwzięcia było zachęcenie uczniów do podtrzymywania tradycji świątecznych oraz przybliżenie zwyczajów związanych z magicznym okresem Bożego Narodzenia.

Mimo rozpowszechnienia się Internetu i telefonów komórkowych, tradycyjna forma przesyłania kartek świątecznych jest nadal ogromnie popularna.

Kartki bożonarodzeniowe zostały wykonane na zajęciach plastycznych przez wychowanków naszej świetlicy pod kierunkiem nauczycieli – wychowawców świetlicy a ozdoby i stroiki świąteczne wykonali uczniowie klas VII i VIII.

W czasie wykonywania ozdobnych kartek dzieci rozwijały swoje umiejętności plastyczno – manualne a ich niepowtarzalne i oryginalne rękodzieła zachwycały pomysłowością, kolorystyką i różnorodnością technik. Przygotowanie świątecznych ozdób oraz kartek jest zajęciem integrującym i wyrabiającym poczucie estetyki.

Kartki świąteczne to wspaniała tradycja, którą warto podtrzymywać. Kartki na Boże Narodzenie, zwłaszcza ręcznie robione zachwycą obdarowanych i będą stanowić przepiękną ozdobę świąteczną.

Dziękujemy wszystkim uczniom za piękne kartki i stroiki świąteczne oraz za entuzjastyczne włączenie się w organizację kiermaszu.

Kinga Bacik

fot. Kinga Bacik i Monika Dalczyńska-Loraj

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545