Klasa 1b i „Noc Muzeów” 2016

Klasa 1b i „Noc Muzeów” 2016

Wieczorem 14 maja grupa uczniów klasy I b wraz z wychowawczynią R. Urjasz uczestniczyła  w tarnowskiej Nocy Muzeów. Zwiedziliśmy wystawę  „W KONTUSZU I PRZY SZABLI” w Ratuszu . Obejrzeliśmy galerię portretów sarmackich oraz rodzinnych książąt Sanguszków. Niektórzy popróbowali swoich sił przy średniowiecznym warsztacie pisarskim. Największą atrakcją było jednak wejście na wieżę ratuszową, skąd roztacza się piękny widok na miasto i okolicę.
Następnie  zwiedziliśmy wystawę archeologiczno-historyczną „To właśnie Tarnów. Wielcy Tarnowianie” oraz fragmenty Panoramy Siedmiogrodzkiej znajdujące się w Muzeum przy Rynku.
Ostatnim odwiedzonym przez nas było Muzeum Etnograficzne, gdzie poznaliśmy historię i kulturę Romów oraz degustowaliśmy regionalne przysmaki.
Wycieczka była bardzo ciekawa, sporo dowiedzieliśmy się o historii i kulturze naszego miasta.
R. Urjasz

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545