Klasa 2a w Parku Sanguszków

Klasa 2a w Parku Sanguszków

W dniu 17 czerwca klasa 2a wybrała się na wycieczkę do Parku Sanguszków w Tarnowie-Gumniskach. To piękne miejsce, z którego po łagodnych stokach wzgórzach pałacowego roztacza się widok na park pełen starych i dostojnych drzew, wśród których jest jedno potężne, prawdopodobnie najgrubsze w Tarnowie.

Oprócz pałacu znajduje się tutaj też m.in. dom ogrodnika, oficyna, kaplica, ogród w stylu włoskim z fontanną i pozostałości po dawnych stajniach. Uwagę zwraca również rzeźba Merkurego, która jest kopią rzeźby znajdującej się we Florencji.

Uczniowie, po wysłuchaniu ciekawej opowieści o rodzinie Sanguszków, która była ostatnim właścicielem Tarnowa i słynęła z hodowli koni arabskich, wzięli udział w zajęciach plastycznych. Warto było zobaczyć to ważne dla naszego miasta miejsce.

                                                                                        Agnieszka Gacoń

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545