Klasa 3a na wystawie „ Play the music”

Klasa 3a na wystawie „ Play the music”

Uczniowie klasy III „a” wraz z wychowawczyniami p. Marzeną Żmudą i p. Małgorzatą Pałucką , obejrzeli  dwie  interaktywne wystawy PLAY THE MUSIC oraz POCZUJ SZTUKĘ eksponowane w Mościckim Centrum Kultury.
Szczególny zachwyt wywołała wystawa „ Play the music” składająca się z  13 interaktywnych eksponatów z dziedziny „dźwięk i muzyka”.  Każdy odwiedzający, niezależnie od wieku wkroczy w świat dźwięku, który zaangażuje i zaskoczy bogactwem doznań akustycznych i wizualnych. Otworzy uszy i oczy bawiąc i edukując, jednocześnie wyjaśniając zjawiska, nad którymi na co dzień nawet się nie zastanawiamy, bo przecież słyszymy.
„ Na wystawie można zobaczyć m.in. jak przebiega transmisja i przetwarzanie dźwięku w uchu, począwszy od fal dźwiękowych do impulsu elektrycznego w mózgu. Niepowtarzalną atrakcją jest unikatowa, niewidzialna harfa, na której podczas koncertów grał Jean Michel Jarre, a jeżeli zwiedzający będą chcieli sprawdzić swoje poczucie rytmu, posłuchać niekończących się dźwięków, miksować własne bity, zbudować głośnik lub zagrać na pianinie stopami, nic nie będzie stało temu na przeszkodzie. Wystawa ma charakter edukacyjny z jednoczesną dużą dawką zabawy.”  Uczniowie wspaniale bawili się eksplorując możliwości poszczególnych eksponatów!

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545