17 marca 2025 r. klasa 3c wybrała się do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Tarnowie. Wycieczkę poprzedziły zajęcia w klasie. Bajkowo ilustrowany e-learning edukacyjno-ekologiczny o nazwie „Lekcje Ciepła” dostarczył dzieciom informacji o tym, czym jest ciepło, jak je pozyskiwano w czasach pierwotnych. Uczniowie prześledzili historię ogrzewania, dowiedzieli się, jak jest ono produkowane. Odkryli też, jak zapobiegać smogowi i jak nie marnować ciepła i energii.
Dzieci w czasie wycieczki mogły zweryfikować poznane informacje i miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy tarnowskich ciepłowników. Po odpowiednim przygotowaniu odbyły spacer po zakładzie.
Wycieczka była niezapomnianym i ciekawym przeżyciem.


















red. i fot. Agnieszka Świątek


