Klasa 4b na warsztatach muzealnych

Klasa 4b na warsztatach muzealnych

W środę 12.06.2019r., uczniowie klasy 4b brali udział w warsztatach muzealnych „Nadzieja w męstwie, ratunek w zwycięstwie!” Zajęcia poświęcone były potędze husarii. Obejmowały okres historyczny wojen Rzeczypospolitej Obojga Narodów z Imperium Osmańskim, ze szczególnym uwzględnieniem panowania Jana III Sobieskiego i Odsieczy Wiedeńskiej. Uczniowie zapoznali się z elementami uzbrojenia husarskiego znajdującego się na ekspozycji oraz poznali ich funkcje. Na zakończenie własnoręcznie wykonali hełmy husarskie wg. przygotowanego wcześniej wzoru, które zabrali do domów.

Zofia Wrona-Kubik

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545