Klasa VIII a na wystawie „Zanim stare zegary stanęły…”

Klasa VIII a na wystawie „Zanim stare zegary stanęły…”

Dnia 25 września uczniowie klasy VIII a wraz z wychowawczynią zwiedzili  wystawę „Zanim stare zegary stanęły” w Mościckim Centrum Kultury, która ukazuje nasze miasto w przededniu wybuchu II wojny światowej.

Prezentowane na wystawie fotografie pochodzą ze zbiorów Marka Tomaszewskiego oraz Muzeum Okręgowego w Tarnowie i prezentują życie codzienne mieszkańców Tarnowa oraz Mościc „zanim stare zegary stanęły” a II wojna światowa zmieniła oblicze miasta.

Młodzież z zainteresowaniem obejrzała fotografie, odgadując prezentowane miejsca i porównując je z obecnym wyglądem. Była to ciekawa lekcja o „małej Ojczyźnie”.

Renata Urjasz

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545