Klasy 8 w Oświęcimiu i Wadowicach

Klasy 8 w Oświęcimiu i Wadowicach

Jest w Naszej Historii wyjątkowy czas, od którego nikt nie powinien odwrócić oczu ani Serca. Każdy z nas musi o tym, czasie Pamiętać, choć niesie on ze sobą mocny ładunek wzruszeń, refleksji, bólu i smutku. Choć ta karta Historii Polski jest trudną do zrozumienia lekcją, to musimy do Niej sięgać. Dlatego też Uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w tej lekcji!

23 września uczniowie klas 8 wraz z wychowawcami udali się do Muzeum Auschwitz – Birkenau i w ciszy oraz w skupieniu wysłuchali słów Przewodników, którzy zapoznali ich z wyjątkową historią niemieckich obozów koncentracyjnych w Oświęcimiu.

Dopełnieniem tego wyjazdu była wizyta w rodzinnym mieście naszego ukochanego papieża Jana Pawła II – w Wadowicach. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy czas, obrazy, słowa, uczucia, które nam towarzyszyły podczas tego wyjazdu będą w nas żyły i pomagały nam na co dzień stawać się wspaniałymi ludźmi.

Magdalena Kossoń

fot. Joanna Budzik

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545