KLASY III GIMNAZJUM ZWIEDZIŁY BYŁY OBÓZ AUSCHWITZ – BIRKENAU

KLASY III GIMNAZJUM ZWIEDZIŁY BYŁY OBÓZ AUSCHWITZ – BIRKENAU

Dnia 20 czerwca uczniowie klas III gimnazjum wraz z nauczycielami wyjechali do Oświęcimia, gdzie zwiedzili były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau.
W ciszy i spokoju zapoznali się z historią obozu, życiem codziennym więźniów oraz ich zagładą. Z przejęciem oglądali zachowane po więźniach pamiątki oraz dowody przerażającej zbrodni.
W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili Zamek w Pszczynie – dawną rezydencję magnacką należącą do książąt Hochberg von Pless z Książa – gdzie mogli podziwiać oryginalne wyposażenie i meble, które sprawiają, że zamek jest obecnie jednym z najcenniejszych zabytków architektury rezydencjonalnej w Polsce.
Wycieczka – ostatnia w gimnazjum – dostarczyła wiele emocji: od piekła Auschwitz do rajskiego przepychu zamku pszczyńskiego i na pewno na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545