Klasy VII w Górach Swiętokrzyskich

Klasy VII w Górach Swiętokrzyskich

W dniach 14-15 maja 2019 r. uczniowie klas VII wraz z p. J. Szatko, M. Czubą, A. Pach i S. Szafarz-Zakrzewską uczestniczyli w dwudniowej wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Mimo iż warunki atmosferyczne nie były sprzyjające, udało się im przejść trasą turystyczną na Święty Krzyż i zwiedzić zamek w Chęcinach.

Drugiego dnia udali się do Centrum Nauki Leonarda da Vinci w Podzamczu, zwiedzili dwa oddziały Muzeum Narodowego w Kielcach – ekspozycję Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, a także wystawę archeologiczną, miniaturowych modeli pojazdów i sztuki ludowej w Muzeum Dialogu Kultur. Ostatnim punktem programu było przejście podziemną trasą turystyczną jaskiń na Kadzielni oraz spacer po rezerwacie kamieniołom Kadzielnia, aby zobaczyć amfiteatr i podziwiać piękne widoki na pasma Gór Świętokrzyskich.

Sylwia Szafarz-Zakrzewska

fot. Sylwia Szafarz-Zakrzewska

fot. Andżelika Pach

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545