Kocham Cię Mamo z całego serca – zajęcia z okazji Dnia Matki w świetlicy szkolnej

Kocham Cię Mamo z całego serca – zajęcia z okazji Dnia Matki w świetlicy szkolnej

Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze kochane Mamy mają swoje święto – to  Dzień  Matki  obchodzony 26 maja. 

W tym dniu, w sposób szczególny wszystkie dzieci wyrażają szacunek i wdzięczność dla swoich Mam, obdarowując je laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami.

To święto przypomina nam, że każdej Mamie należy się wdzięczność i szacunek za jej poświęcenie, bezwarunkową miłość, oraz  trud jaki włożyła w nasze wychowanie.

Dzień Matki to ważne święto zarówno dla małych, jak i dużych dzieci. Starajmy się o nim  pamiętać i każdą Mamę obdarować w tym dniu kwiatkiem, buziakiem, słodkim upominkiem, a przede wszystkim swoją obecnością.

Również w świetlicy szkolnej uczniowie brali udział w różnych zajęciach przygotowanych przez wychowawców, które  miały  na celu  wzmocnienie  więzi  rodzinnych. W czasie zajęć dydaktyczno – wychowawczych  uczniowie uczestniczyli w rozmowach na temat  roli  Mamy w życiu dziecka oraz redagowali życzenia z okazji ich święta.

Dzieci oglądały następujące prezentacje multimedialne związane z Dniem Matki:

W czasie zajęć plastyczno – technicznych uczniowie wykonywali różnymi technikami plastycznymi piękne wielobarwne laurki z okazji Dnia Matki, a także dzbanuszki dla Mamy, które  ozdabiali plasteliną, cekinami, kwiatuszkami i kolorowymi tasiemkami.

Podczas zajęć muzycznych dzieci śpiewały następujące  piosenki o Mamie i dla Mamy:

Małgorzata Fal

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545