Konkurs „Tadeusz Kościuszko Bohater Polski i Stanów Zjednoczonych”

Konkurs „Tadeusz Kościuszko Bohater Polski i Stanów Zjednoczonych”

Nauczyciele historii i języka angielskiego zapraszają uczniów klas IV-VII do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie: „Tadeusz Kościuszko Bohater Polski i Stanów Zjednoczonych”/”Tadeusz Kościuszko Polish Hero of the United States”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 5 w Tarnowie.

Konkurs jest elementem projektu współpracy z Polonią amerykańską. Przedmiotem konkursu jest samodzielne wykonanie lapbooka w języku angielskim, którego tematem jest przedstawienie Tadeusza Kościuszki jako bohatera walczącego o wolność Polski i Stanów Zjednoczonych.

Praca powinna przedstawiać wiadomości, ciekawostki na temat życia Tadeusza Kościuszki, przedstawione w ciekawej formie, teksty w języku angielskim. Dozwolone są różne techniki. Praca ma być wykonana indywidualnie.

Prace należy składać do p. Renaty Brzezińskiej w nieprzekraczalnym terminie do 5 kwietnia 2018 r. (czwartek).

Każda praca powinna zawierać metryczkę z następującymi danymi: imię i nazwisko ucznia, nazwa szkoły, klasa, imię i nazwisko opiekuna. Do pracy należy dołączyć zgodę rodziców (do odbioru u p. Renaty Brzezińskiej).

Kryteria oceny prac:

  • zgodność z tematem,
  • kompozycja,
  • samodzielność wykonania,
  • szczególne właściwości pracy – oryginalność, estetyka.

Prace przesłane na konkurs nie podlegają zwrotowi; przechodzą na własność organizatorów wraz z prawami autorskimi.

 

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545